Szpitale i kliniki medyczne

Szpitale, kliniki, przychodnie, gabinety lekarskie i wszelkiego typu placówki medyczne to miejsca, w których konieczne jest zachowanie sterylnej czystości. Maty dezynfekujące zapewniają tu sterylność Niestety, w szpitalach wręcz roi się od zarazków, które mogą przyczynić się do rozwoju poważnych chorób. Drobnoustroje wnoszone z otoczenia stanowią szczególnie poważne zagrożenie dla pacjentów, który są osłabieni po zabiegach i mają obniżoną odporność. Chronienie ich przed infekcjami jest więc jednym z głównych celów opieki. Dlatego goście odwiedzający chorych, a także inne osoby wchodzące na teren szpitala, są zobowiązane do przestrzegania zasad czystości. Służą temu takie sposoby jak mycie dłoni w wodzie z mydłem czy noszenie specjalnej odzieży ochronnej. To jednak tylko podstawa.

Dezynfekcja obuwia 

Bardzo wygodnym sposobem na dezynfekcję obuwia są także maty dezynfekcyjne, powszechnie użytkowane w miejscach, w których patogeny wnoszone na butach czy oponach stanowią zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia ludzi i zwierząt. W placówkach takich jak szpitale i kliniki są elementem obowiązkowym. Ich zaletą jest łatwość użytkowania – wystarczy położyć je przed wejściem do szpitala/ na oddział czy salę chorych, aby każdy, kto wchodzi, mógł wytrzeć o nie buty, na których znajduje się mnóstwo zarazków. Ten nieskomplikowany zabieg wystarczy, aby unieszkodliwić większość z nich. W szpitalach, gdzie bardzo często mamy do czynienia z pośpiechem, procedury utrzymania codziennej higieny muszą być proste i mało wymagające. Ten warunek spełniają właśnie maty dezynfekcyjne. Płyn odkażający, którym należy nasączyć matę, pomaga zwalczać chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby, szczególnie niebezpieczne dla pacjentów szpitala, którzy zasługują na powrót do zdrowia w jak najlepszych warunkach. Płyn ten oblepia podeszwę  obuwia i pozostaje na jego powierzchni jeszcze przez jakiś czas po zejściu z maty, dzięki czemu brud typowo występujący na butach przestaje być tak wysokim zagrożeniem.

Każdy szpital jest strefą zagrożenia zakażeniem i wymaga wdrożenia planu dezynfekcji. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie najwyższych standardów leczenia.

TAGI: Maty dezynfekujące, maty wejściowe dezynfekcyjne, budowa maty dezynfekcyjne, produkcja mat,